Biz Kimiz?Statik Mekanik Enerji Elektrik, 2017 yılında Ege'nin incisi İzmir'de, doğada hali hazırda bulunan statik elektrikten ilham alınarak kuruldu. Elektrik malzemeleri satan, tek göz oda bir dükkanın devralınması ve bir iş karşılığı müşterilerinden aldıkları ikinci el bir ticari araçla işe başlandı ve böylelikle bugünkü Statik Enerji’nin temelleri atılmış oldu. Şirketin ilk kurulduğu yıllarda, henüz geniş bir müşteri kitlesine ulaşmamış olması sebebiyle ofis malzemeleri dahi bilindik bir e-ticaret sitesinde satılan ikinci el eşyalarla karşılandı. Kuruluş yıllarında doğrudan müşteriye ulaşma imkanı bulamayan Statik Enerji, 2019 yılına dek büyük elektrik şirketlerine taşeronluk yaptı. 2019 yılı itibariyle gittikçe iş çevresi genişleyen, müşterilerinin olumlu dönüşleriyle referans olduğu şirket, doğrudan inşaat firmalarıyla çalışma fırsatı elde ederek sektördeki bilinirliğini ve güvenilirliğini geliştirdi. Dünya ve Türkiye çapında lider bazı markalar için çalışmış olmaktan gurur duyan şirket, yine İzmir’de bulunan yeni ofisinde faaliyetlerini sürdürüyor ancak dinamik ve genç ekibi sayesinde, İzmir dışında, Ankara, İstanbul başta olmak üzere projeye bağlı olarak Türkiye’nin her ilinde hizmet veriyor. Şu ana dek yurt içinde elde ettiği deneyimler ve kurucularının yurt dışı projeleri tecrübesi sayesinde geleceğini bir adım ileri taşımak isteyen Statik Enerji, yurt dışında gerçekleşecek projelerde yer almak için sabırsızlık duyuyor…
 
Kurucularımız
 
Uğur Han
 
Modern dünyanın olmazsa olmazı sayılan elektriğin icadından, elektrik alanında günümüze dek gerçekleşen en ufak gelişmeye ilgi ve merak duyan Uğur Han, Statik Mekanik Enerji Elektrik’in kurulması fikrini doğada hazır bulunan statik enerjiden ilham aldı. Lise yıllarında usta-çırak ilişkisi şeklinde başlayan sektör tecrübesi, kendi şirketini kurana kadar ve hatta gerektiğinde yöneticiliğini yaptığı personeliyle birlikte sahada aktif çalışarak devam etti. Meslek hayatı boyunca pek çok yurt içi ve yurt dışı projesinde elektrik teknikeri olarak çalıştı. Türkiye dışında Azerbaycan ve Irak’ta gerçekleşen bazı projelerde yer aldı. Elektrik sektöründe edindiği tecrübeleri girişimcilik, idari yönetim ve iş geliştirme alanlarında aldığı eğitimlerle besleyen Uğur Han, yıllardır düşlediği şirket projesini kurmak için yeterli donanıma sahip olduğunda Statik Mekanik Enerji Elektrik hayata geçirilmiş oldu. Girişimci ruhu sayesinde genç yaşta kendi şirketini kuran Uğur Han, aynı zamanda SME Mühendislik şirketinin de kurucu ortağıdır.
 
Nuran Han
 
Statik Mekanik Enerji Elektrik’in Kurucu Ortağı ve aynı zamanda İdari İşler Yöneticisi olan Nuran Han, iş hayatına öğrencilik yıllarında başladı. Celal Bayar Üniversitesi Muhasebe bölümünden 2010 yılında mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü okurken, bir yandan da sektör tecrübesi edindi. 2011 yılında İzmir’de bir mali müşavirin yanında muhasebe işleri ile ilgilendi. Akabinde bir tekstil firmasının muhasebe departmanında işe başladı ve ardından bir elektrik firmasının muhasebe departmanında çalışarak hem muhasebe alanında deneyimini artırdı hem de elektrik sektörüne dair bilgi ve tecrübe edindi. Kazandığı deyenimleri, mesleğine olan tutkusunu ve iş disiplinini kendi şirketine aktarmak isteyen Nuran Han, 2017 yılında Uğur Han ile beraber kurdukları Statik Mekanik Enerji’nin personel yönetimini ve muhasebe işlerini sürdürmeye devam etmektedir.